Anasayfa

1 Ekim 2011 Cumartesi

~~~ BigBang ~~~

Sağdan sırayla :) G-Dragon(lider) / Seungri / TaeYang / T.O.P / Daesung

                G-DRAGON
             (Lider)


Gerçek Adı             : Kwon Ji-Yong
Doğum Tarihi         : 18 Ağustos 1988 
Doğum yeri            : Güney Kore
Meslek                  : Şarkıcı , Rapper , Müzik Yapımcısı , Besteci
Müzik Tarzı           : K-Pop, K-Hip Hop

G-Dragon müzik hayatına 12 yaşında Flex adlı bir grupla başlamış ama daha sonra bu grup dağılmış.Daha sonra Yg şirketi tarafından keşfedilmiş ve eğitimlerden geçmiş ve 2006 yılında Bigbang'in lideri olarak k-pop alemine geri dönmüş.İyi kide dönmüş yoksa "Haru Haru" "Lies" "Last Farewall" "Love Song" "Tonight" gibi şarkıları dinlemeyecektik.Çünkü bunların güfteleri ve besteleri G-Dragon'a ait. Anlayacağınız liderimiz baya yetenekli sadece sevimli olduğu için lider değil :D Gerçi yazdığı şarkılar için davalık oldu.Ama hepsinden aklandı.Aslında buraya daha birsürü şey yazmak isterim ama fangirllük yapmak istemiyorum.G-Dragon Fighting!!! :D

                 T.O.P 


Gerçek Adı             : Choi Seung Hyun

Doğum Tarihi         :  4 Kasım 1987
Doğum yeri            : Güney Kore
Meslek                  : Şarkıcı , Rapper , Beatboxer , Model , Oyuncu

Müzik Tarzı           : K-Pop, K-Hip Hop

T.O.P müzik hayatına Bigbang grubuyla başladı.Grubun şarkılarının rap kısımlarını kendi yazıyor.G-Dragon ile birlikte grubdan ayrı albüm çıkardılar, GD&T.O.P olarak. T.O.P bir çok dizide oyunculuk yaptı ama şu ana kadar en iyisi İRİS.Dizide katili oynadı ve olumlu tepkiler aldı.Grup içinde Seungri en çok bütün kızların T.O.P'ı seçmelerini kıskanıyormuş.Gerçekten Koreli ünlülere göre baya erkeksi bir havası var.Tamam Tamam ikinciliği T.O.P'a verdim.:)
         TaeYang


Lakabı             : Solar
Gerçek Adı      : Dong Young Bae
Doğum Tarihi  :  18 Mayıs 1988
Doğum yeri     : Güney Kore
Meslek            : Şarkıcı , Dansçı 
Enstürmanları   : Piano


Taeyang grubun en iyi dans edenlerinden kendinin solo albümü var.Albüm çalışmalarında G-Dragon yardımcı oldu.Hatta Düet bile yaptılar.Gördüğünüz üzere arkadaş diğerlerine göre baya kaslı buda diğerlerinin kıskandığı bir özelliği.

                           
                             Seungri


Lakabı              : V.I
Gerçek Adı      : Lee Seung Hyun
Doğum Tarihi  :  12 Aralık 1990
Doğum yeri      : Güney Kore
Meslek             : Şarkıcı , Şarkı Yazarı , Oyuncu 
Resmi Sitesi           : http://www.ygbigbang.com/seungri


Seungri grubun maknesi*.Bence en eğlenceli kişiliklerinde eğlence programlarından en çok Seungriye gülerim.Kendi Solo albümü var.Şarkılarının bir kaçını kendi yazdı.Birbirleriyle en çok eğlenen üyeler G-Dragonla Seungridir.Konser gezilerinde aynı odayı paylaşırlar.Daha önce G-Dragon (yanlış olabilir Me2dayden sanırım) "Seungri'nin fanlarına Seungri benim sizle paylaşamam" gibi bir ileti göndermişti.Makne olduğu için en çok uğraşılan üyedir. Grup üyelerinin ve Yg başkanının taklitlerini çok güzel yapar.


            Daesung


Lakabı             : D-lite
Gerçek Adı      :  Kang Daesung
Doğum Tarihi : 26 Nisan 1989 
Doğum yeri     : Güney Kore
Meslek            : Şarkıcı , Aktör 
Enstürmanlar :Davul


Müzik hayatına Bigbang ile başladı. Daesung grubun en kibar üyesidir.Her ne kadar yaşı küçük olsa da Hyungları en çok ona danışırmış.Solo bi albümü yok dijital single yayınladı sadece.Geçtiğimiz aylarda trafik kazası yapıp birinin ölümüne sebep oldu.Ama ölen kişinin suçu olduğu kanıtlandı.Daesung aklandı ama aileye yüklü miktar ödeme yaptı.Yaşanan bu olaydan dolayı grupdan çıkarılma tehtidiyle karşı karşıya kalsada şirketi ona sahip çıktı.


Bigbang MTV EMA 2011 ödüllerine aday oldular.Aday olmaları bile güzel bişey bence çünkü rakipleri dünya starları.Eliniz değmişken bide oy verirseniz süper olur.Alttaki linke tıklayıp sayfanın sonlarındaki VOTE'ye tıklamanız yeterli.


http://asia.mtvema.com/artists/big-bang
Love Song'u dinlemenizi öneririm.


*Not:Makne Boyband ve Girlband gruplarının en küçüğüne denir.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...